Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Kayem(141)

21. 2. 2010

Rozhovor s Kayem z webu INDIELABELS.CZPočátky skupiny Sunshine sahají do roku 1994. Krátce po vzniku v Táboře členové projevili protest vůči zaprděnému já a vyletěli na trip do Ameriky.


Zatímco v zahraničí jejich sláva díky vydávání úspěšných desek rostla, Česko v otázce reputace házelo spíš klacky pod nohy. Aneb pohádka O napadení strnulé hudební scény 90.let a následné negativní kritice.  Sunshine je výrazná, sebevědomá kapela a tudíž nevzbuzuje diplomatickou odezvu. Kdo je u nás znal, volil mezi vizitkou hrdinů, nebo vlastizrádců.


Díky sérii jedinečných vystoupení na pódiích v USA, Anglii, Německu, Francii, Rusku i Japonsku prošli lekcí, která skupině přinesla image světové úrovně po hudební i vizuální stránce.


Dnes má kapela čtyři členy: zpěvák/kytarista Kay, kytarista Jirka, bubeník Dan a nedávno příchozí baskytarista Tuzex.


Rok 2009 znamenal pro kapelu jednu pecku za druhou. Změna basáka i vydavatelství, vydání desky MGKK TELEPATHY, celorepublikové turné doplněné o afterparties s vlastním DJ projektem Bounce!Bounce! a spolupráce s Indielabels.


O tom, že Sunz chystají energií nabitou show i za Vaším barákem, se můžete přesvědčit na oficiálních myspace stránkách.


KRÁTKÝ LEDNOVÝ ROZHOVOR S KAYEM


Právě startuje rok 2010, na co se letos zatím nejvíc těšíš?

K: Na jaro, léto a teplo, protože nejsem moc podzimní a už vůbec ne zimní člověk. A potom samozřejmě na Sunshine koncerty a Bounce! Bounce! party.


Při jaké příležitosti jsi loni zažil nejsilnější hudební zážitek?

K: Protože si na nic nemůžu vzpomenout, znamená to, že jsem asi nic tak vyjímečnýho nezažil. Loňský rok měl určitě pár "headlightů" - viděl jsem Blur v Hyde Parku, U2 v Barceloně, výborný Bloc Party na Rock for People, ale vlastně nic z toho nebylo tak silný, že by to byl zážitek na celej život. Možná letos?


Který alba právě posloucháš?

K: Jsem zvrhlík, takže samý obskurnosti. Nová deska These New Puritans Hidden je jako z jinýho vesmíru, to se jim povedlo hodně. Asi před pěti minutama jsem objevil úplně ujetou partu z Jižní Afriky, těžko říct, jestli je to joke, nebo to posune hiphop do jiný dimenze, každopádně je to tak úchylný, že se o to musím podělit - jmenujou se Die Antwoord, není jim vůbec rozumět a budete muset googlovat, abyste o nich něco našli. A potom samozřejmě The Bloody Beetroots, nový EP od Dirty Disco Youth, Rifoki, Congorock, Salem, Gatekeeper, Deathface, hodně věcí z Mad Decent a Fools Gold, nějaký metaly jako Trash Talk, novou kapelu Justina Pearsona z The Locust, která se jmenuje All Leather... mám pokračovat? Radši ne, že jo :-)


Co pro Tebe znamená "indie"?

K: Indie je nadepsanej šuplík, ve kterým nic není. Indie kapely dnes vydávají i na velkejch firmách, všechno je vzhůru nohama a hudební průmysl je v totálním rozkladu. Takže i hudební terminologie je archaická a celkem k ničemu. Indie od slova independent - tedy nezávislý - je trochu klišé, ne?


Pro spoustu mladých lidí v Česku znamenáš módní ikonu, co inspiruje v oblékání Tebe?

K: Nepovažuju se za ikonu, potřebuju se cítit dobře, pohodlně, ale to neznamená, že budu nosit tepláky a XXL mikinu. Pokud někdo tvrdí, že styl a způsob oblékání je povrchní záležitost, je sám pokrytec. Móda ve všech svejch podobách není jenom pro holky a metrosexuály. To, co člověk nosí, je postoj. Moje inspirace je průsečík ulice, punku a high street fashion.


Kterou ze značek na našem webu preferuješ, proč?

K: Criminal Damage, protože mě baví anglický značky. Samozřejmě Dim Mak, protože pro ně designujou lidi jako Turbokrapfen, nebo Ian Cross. Líbí se mi ta estetika a mám je rád i jako hudební label a Volcom, protože se občas trefí, haha


Kde o Vás najdeme nejaktuálnější informace?

http://www.myspace.com/sunshinetrash, http://www.myspace.com/bouncebounce,

http://www.bandzone.cz/sunshine, http://www.facebook.com/sunshinecz, http://www.twitter.com/BounceKayTvzex


Kayovi velký dík za rozhovor!

Zdroj:INDIELABELS.CZ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář