Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sunshine 2007

11. 5. 2007

Sunshine 2007: Žádný hardcore. Pop! Pop! Pop!Obrazek

foto: Roman Černý

Autor: Martin Krušina (Filter)

Komu dosavadní desky táborsko-světové bandy přišly, řekněme, nepřístupné, s minimem hitů a zapamovatelných refrénů, tomu Sunshine novinkou Dreamer připravili šok.

Zapomeňte poslední Moonshower And Razorblades, maximálně z toho vyrvěte song Victoria´s Secret Blackmail, přidejte atmosférické klávesy, melancholii (překvapivě hodně melancholie!), za kterou by se nemuseli stydět ani The Cure, a v každém songu zabijácky vyklenutý refrén, který bude nutit pustit si desku třeba dvakrát po sobě. To jsou Sunshine 2007 – už žádný hardcore, kytarový pop podle nejlepších světových tradic.

Vskutku, kdybych vám ještě nedávno řekl, že jeden song Sunshine zní jako staří Joy Division, další jako noví New Order, kytarové vyhrávky si nic nezadají s Bloc Party (v písni Ghetto už to je skoro vykrádačka) a že několikrát budete na pokraji dojetí, asi byste si mysleli, že jsem se bláznil. Ale fakt - a navíc to jsou skoro všechno hity. I zpěvák Kay překvapivě často svou klasickou polohu „rozzlobeného žabáka“ mění v „zoufajícího kňoura“ nebo „rozněžnělého strýčka“.

Ne, že by se tu nenašly žádné mouchy: třeba synťákovou mezihru Macabre Interlude si podruhé pustí asi jen málokdo, nejslabší zavírák Keith Avenue 9PM už je tu jaksi navíc, ale to jsou maličkosti. Dreamer je jednoznačně jedna z nejlepších českých desek posledních let. Je to sice otřesné klišé, ale nic jiného mě nenapadá: Sunshine jednoznačně překročili svůj vlastní stín.

SUNSHINE - Dreamer
Universal Music
Nej skladby: You (In Your Head), Days Will Never Be The Same, Black Painted Room

Hodnocení Filter: 90%

Zdroj: filter.cz