Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kay o Moonshover And Razorblades

7. 2. 2005

Sluneční záře, měsíční sprcha a žiletky


ObrazekJak porozumět albu Moonshower And Razorblades (Měsíční sprcha a žiletky) české formace Sunshine, která aspiruje na hudební událost roku na tuzemské a možná i světové scéně? Lídr Kay pro iDNES sepsal průvodce jednotlivými skladbami.

 

What You've Got
Tohle je věc, kterou bychom asi věnovali kapele Primal Scream jako bonus na album Evil Heat. Je to víceméně obdivný opus, fascinace fúzí elektroniky a punku alá Sunshine 2004 s refrénem, který se nám trochu "vymkl".

 

Victim Is Another Name For Lover
Reinkarnace našich sladkých snů a nočních můr. Nejvíc "osmdesátková" skladba. Tam, kde by to už bylo klišé, jsou neurvalé kytary, aby to vrátily zpátky, kde se cítíme doma. Největší "zásah" producenta, refrén jsme napsali společně.

 

Lower Than Low
Hlavní riff vznikl úplně náhodně během jednoho klidného odpoledne ve zkušebně v Los Angeles. Pěkně jsme ho hýčkali a obalovali, pak zase ubírali a čistili.

 

Vampire's Dance Hall
Chemical Brothers používají kytarové krabičky na distorzi svých beatů, my jsme ztvořili monstrum v podobě chemického beatu. Kytar a distorze je tam až po střechu.

 

Never's Always Never
Taneční punk.

 

Victoria's Secret Blackmail
Nejrafinovanější text a téma, skrytý vtip o modelkách, podfucích, spodním prádle od Victoria's Secret, vydíraní a soft porno časopisech. Jinak asi nejpomalejší skladba na desce.

 

Let's Have Hips Talk
Tohle je asi nejstarší věc, skelet a hlavní sampl je možná tři roky starý, jenom jsme nevěděli, co s tím. Po různě složitém experimentování jsme to nechali tak, jak to bylo na začátku, dokonce jsme ve studiu použili staré demo-tracky, jen zpěv je udělaný znovu.

 

Miss Kkarma Kkoma
Tajná láska nás všech. Je to jako Dead Kennedys přetahující se s Kraftwerk, kdo bude mít navrch. Vyhrály zase kytary a obě hrají nejpodivnější riff, co zní jako "něco" naechované a puštěné pozpátku.

 

Neon Religion
Tricky. Pracovně jsme skladbě říkali "hiphop", protože má hiphopový beat, co jede vespodu. Jediná má cílený textový komentář trefující se do všech forem náboženství, i těch nereligióznich.

 

Moonshower And Razorblades
To jsou sonické orgie navrstvených kytar, plíživé katarze a podprahového šepotu.

 

Sweet Means Dirty
Hudbu vystihuje název - sladké může být často špína.


Riot Of Misfits
Má přesně to místo na desce, kde někteří už vypnou, a my ji necháváme dohrát do konce. Vždycky.

Zdroj: iDNES.cz