Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dreamer

24. 3. 2007

Sunshine vyměnili flakon luxusního parfému za fotografii západu slunceObrazekPamatujete? Album Moonshower and Razorblades byl flakón luxusního parfému vzteky vržený proti zdi. Nová deska táborských Sunshine s názvem Dreamer hraje z autorádia člověka, jenž tuší, že sněžení cestou způsobí lavinu, a tak si s sebou pro jistotu vzal fotografii západu slunce. Dreamer je ten, kdo dostal vše co chtěl po zlém a teď si o to samé říká po dobrém. Po elektro-punkovém extempore uschovaném v nánosech kytarových ploch se Sunshine tentokrát rozhodli nic neskrývat. Ctít melodie, nebát se smyčců, kláves ani melancholie na hraně rozmlženého narkotického spánku a la The Cure. Mollové skladby jako You (In Your Head) nebo Black Painted Room se drolí s křehkostí růžových kvítků spálených v mikrovlnce.


Aktuální singl a klip Top! Top! The Radio! s nakažlivým komiksovým Bang! Bang! refrénem má charakter vosy nachytané v pytlíku bonparů. Předznamenává pátou desku kapely s více jak desetiletým působením. Po éře spojené s táborskou hudební scénou a nezávislým labelem Day After se personálně ustálili v současné koncertně neporazitelné čtyřce - Kay (kytara, zpěv), Jiří (kytara), Amák (basa), Dan (bicí).


Novinka Dreamer následuje Moonshower and Razorblades z roku 2005 a i když se mnohé mění ve stylu či náladě skladeb, nasazení a styl práce zůstává. Sunshine vždy fungovali s mezinárodním přesahem. Za svou existenci odehráli mnohá turné po Evropě a Spojených Státech - sólo i coby předskokani respektovaných jmen indie-scény At The Drive-In, ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead, The Faint nebo Alkaline Trio. Album Moonshower and Razorblades kompletně nahrávali v losangeleských studiích a Dreamer v úsilí jít přes hranice logicky pokračuje. Album se natáčelo nabité čtyři měsíce mezi Prahou, Londýnem a Los Angeles.


K částečné spolupráci si znovu přizvali osvědčeného producenta Bernda Burgdorfa (mj. Pink, Green Day, Juliette and the Licks) a zjemňující vliv na finálním zvuku nahrávky sehrála i účast Jamese Cooka, frontmana britských elektro-rockových Nemo. James patří také do koncertní sestavy v Čechách dobře známých I AM X a Imogen Heap, která byla v tomto roce nominovaná na dvě ceny Grammy. 

Zdroj: freemusic.cz