Jdi na obsah Jdi na menu
 


New CD

7. 1. 2007
Sunshine, jsou uprostřed práce na novém albu. Vzniká v Česku, v Anglii i v Americe.

Vedle producenta Bernda Burgdorfa (P!nk, Juliette & The Licks), který se podílel už na jejich předchozí desce Moonshower And Razorblades, přislíbili spolupráci i Steve Revitte, jehož jméno lze najít na nahrávkách Beastie Boys nebo Rapture a James Cook, člen skupiny Nemo a spolupracovník v Česku populárních IAMX.

Zatím bezejmenná novinka vzniká už dva měsíce v několika pražských i mimopražských studiích a v prosinci se práce přesunou do zahraničí.

„V prosinci letím do L.A. točit zpěvy do některých věcí a nějaké dílčí postprodukce a overduby. Chtěli jsme na vybraných věcech spolupracovat se stejným producentem jako minule. V lednu bych měl být v Londýně. Domluvili jsme se na stejném druhu spolupráce s Jamesem Cookem, který se věnuje i produkci a má nahrávací studio. Ale vzhledem k našim termínům a jeho vytíženosti není úplně jasné, jestli se to uskuteční v rozsahu, jaký jsme si společně naplánovali,“ prozradil frontman Kay.

Podle tiskové zprávy by nový materiál měl být od minulé desky značně odlišný, prosakující zvěsti o výrazném příklonu kapely k elektru však Kay popírá. „Deska bude všechno možné jen ne elektro. Nechci se vyhýbat odpovědi ani politikařit, ale je těžké teď říct, jak bude znít. Jen víme, že pro nás je hodně jiná, než všechno, co jsme kdy udělali. Ale to asi říká každý.“

Vydání alba v Česku je naplánováno na březen u Universal Music. Případná distribuce v zahraničí (minulou desku plánoval vydat celosvětově Custard Records Lindy Perry, pozn. red.) je zatím v jednání. Kay: „Vydávání 'venku' je pro nás vždycky otevřená otázka. Náš vztah s Custard byl byznys, stejně jako jakýkoliv jiný vztah s nahrávací firmou a na tom jestli, kdy a jak deska vznikne a následně vyjde nebo nevyjde, se podepisuje moc faktorů, které není v silách kapel ovlivňovat. Pro nás je to uzavřená kapitola a s tím jsme přistupovali k psaní nových věcí a nenechali se paralyzovat zklamáním, že něco třeba nefunguje jak by mělo.“

Zdroj: idnes.cz