Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dreamer

8. 3. 2007

Sunshine se zasní a vyrazí hledat chovatele králíků

Obrazek

Pátá studiová deska táborských Sunshine, která by měla být k mání od 26. března, už má název - "Dreamer". Kapela ji představí na dubnovém turné Who Will Raise The Rabbits?.

Jak Sunshine slíbili už v době příprav alba v pražských, londýnských i losangeleských studiích, novinka by se měla znatelně lišit od dva roky staré čtyřky Moonshower And Razorbledes. "Zjemňující vliv na finálním zvuku nahrávky sehrála i účast Jamese Cooka, frontmana britských electro-rockových Nemo, který patří také do koncertní sestavy v Česku dobře známých IAMX a Imogen Heap," stojí v tiskové zprávě k vydání alba. Nezměnilo se naopak obsazení na postu producenta - na písních s kapelou opět spolupracoval Bernd Burgdorf známý díky deskám Pink, Green Day nebo Juliette And The Licks.

Kromě kytar a elektroniky bychom se měli dočkat také smyčců či kláves. Hlavně proto, že Sunshine se v nových písních snažili dát větší prostor melodii a melancholii podobné třeba tvorbě The Cure. "Mollové skladby jako 'You (In Your Head)' nebo 'Black Painted Room' se drolí s křehkostí růžových kvítků spálených v mikrovlnce," tvrdí tiskovka. "'Dreamer' je deska, která hraje z autorádia člověka, jenž tuší, že sněžení cestou způsobí lavinu, a tak si s sebou pro jistotu vzal fotografii západu slunce."

"Dreamer" se dočká křtu 19. dubna v pražském Roxy. Turné, v jehož rámci tento koncert proběhne, ale startuje už 11. dubna v Českých Budějovicích. Spolu se Sunshine na něj vyrazí punkáči Anyway a DJové The Fakes. Plán je tento:

11. 4. - Bazilika, České Budějovice (+ Anyway)
12. 4. - Fléda, Brno (+ Anyway)
13. 4. - Šeřikovka, Plzeň (+ Anyway)
14. 4. - Milenium, Tábor (+ Anyway)
16. 4. - Velryba, Zlín (+ The Fakes)
17. 4. - Žlutý pes, Pardubice (+ The Fakes)
18. 4. - U-klub, Olomouc (+ Anyway)
19. 4. - Roxy, Praha (+ Anyway)
21. 4. - Lidový dům, Karlovy Vary (+ The Fakes)
23. 4. - ST TV, Bratislava
24. 4. - Subclub, Bratislava (+ Anyway)
25. 4. - Fabric, Ostrava (+ The Fakes)
26. 4. - Effect, Havlíčkův Brod (+ The Fakes)
27. 4. - Majáles, Liberec
28. 4. - KD, Hořovice (+ Anyway)

Zdroj: musicserver.cz