Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ceny Filteru

20. 1. 2008

Ceny časopisu Filter získali Sunshine, Gipsy.cz a Tata Bojs


Držitelem dvou výročních cen hudebního magazínu Filter za loňský rok se stala kapela Sunshine. Podle hlasování redaktorů byla nejlepší domácí skupinou roku a zvítězila také s deskou v kategorii Dreamer domácí album roku. Z hlediska výkonů na koncertech u Filtru vyhrál projekt Gipsy.cz, nejlepší domácí skladbou roku byla podle převažujícího názoru redakce píseň Pěšáci od Tata Bojs.

Výsledky letošního třetího ročníku výročních cen časopisu Filter organizátoři vyhlásili na ceremoniálu v pražském Paláci Akropolis. Jako moderátora angažovali režiséra Jakuba Koháka, který se prosadil zejména jako autor řady hudebních klipů.

Na scéně se vystřídali právě Sunshine a Gipsy.cz. Dalším hostem byla dosud méně známá plzeňská skupina Scissorhands, která letos zvítězila v kategorii domácí objev roku. V kategorii klip roku bodoval Kittbike od Monkey Business.

Filter již dříve ve svém lednovém vydání publikoval výsledky svého hodnocení nejlepších výkonů zahraničních kapel. Největší koncertní zážitek redaktorům v listopadu přinesl americký rapper 50 Cent při svém prvním vystoupením před českými posluchači na pražském Výstavišti. Zahraničním albem roku je podle magazínu deska Myths Of The Near Future kytarové kapely Klaxons z Británie.

Ze stejné země pochází kapela Hadouken!, která byla pro redakci Filtru objevem loňského roku, i skupina roku Radiohead. Jako zahraniční skladbu roku vyhodnotili D.A.N.C.E. francouzských Justice, nejlepším zahraničním klipem roku Thnks Fr Th Mmrs od Fall Out Boy z USA.

Autor: ČTK