Jdi na obsah Jdi na menu
 


Victoria´s Secret Blackmail

29. 12. 2006
Klip Victoria´s Secret Blackmail

klip můžete vidět zde

Na první pohled by se mohlo zdát, že videoklip Sunshine (Universal Music) „Victoria´s Secret Blackmail“, který vznikl pod vedením mladého režiséra Jana Kalvody v produkci společnosti Stillking Films, se skládá z řady samostatných a zdánlivě nesourodých záběrů. ObrazekKdyž si však tento hudební kousek vychutnáte od začátku až do konce, zjistíte, že celý příběh spojuje svazek destruktivních kabelů, které se nenápadně odplíží z dohledu Sunshine, aby se vydaly na svou vlastní cestu a „poradily“ si se vším, co jim příjde do cesty: od zařízené kanceláře nebo auta po obchod s luxusním dámským prádlem a lednici. Stanete se tak svědky řady scén, které střídají vtip a černý humor s prvky hororu a obsahují množství skrytých detailů či dvojsmyslností.

Ve spojení se syrovým přesto melodickým zvukem Sunshine si vás nový klip doslova obmotá kolem prstu a rádi se na něj podíváte i několikrát za sebou. S nápadem na natočení přišel Jan Kalvoda, který je autorem scénáře a režisérem v jedné osobě, již v průběhu léta. „Celý koncept nabízel spoustu kreativní svobody a byl natolik zajímavý, že jsme se rozhodli tento projekt produkčně i finančně podpořit a pomoci Honzovi s jeho realizací,“ vzpomíná Lenka Rosolová, výkonná producentka Stillking Films. Po několika schůzkách na Universal Music a konzultacích s kapelou dostal Jan Kalvoda volnou ruku k jeho natočení.

Dvoudenní natáčení „Victoria´s Secret Blackmail“ probíhalo v polovině prosince 2005 na třech lokacích v Praze za účasti skromného, ale oddaného filmového štábu, v čele s producentem Honzou Daczickym a skupinou, která se v několika záběrech objevuje při živém vystoupení na střeše Domu odborových svazů. ObrazekNa výrobě se podílelo post-produkční studio UPP, ale za tajemstvím pohybujících se kabelů se neskrývají žádné speciální trikové efekty a všechny záběry byly natáčeny v reálu. K dokonalému výslednému efektu pak dopomohl především kameraman Martin Matyášek a střihač Filip Malásek, kteří jsou uznávanými mistry svého oboru.